Ylli i Barcelonës nënshkruan kontratën e re, shikoni klauzolën e çmendur

3 vite më parë

Ylli i Barcelonës nënshkruan kontratën e re, shikoni klauzolën e çmendur

Ivan Rakitic do të jetë pjesë e Barcelonës edhe për shumë vite tjera.

Mesfushori kroat dhe gjiganti katalunas kanë arritur marrëveshje që të bashkëpunojnë edhe për disa vite.

Rakitic ka nënshkruar kontratën e re me klubin spanjoll, e cila do të jetë e vlefshme deri në vitin 2021.

Ky vazhdim i kontratës vjen pas interesimit të madh të skuadra angleze për transferimin e tij, në veçanti Manchester City i Pep Guardiolas.

Barcelona ka menduar edhe ta blindoj ish-mesfushorin e Sevillës duke ia vendosur një klauzolë të madhe largimi.

Klauzola për largimin e Rakiticit nga Barça peshon plot 125 milionë euro.

Zyrtare: Barcelona ‘blindon’ Rakiticin, i vendos klauzolë marramendëse (Foto)