Xavier de Marnac dekorohet nga Thaçi (FOTO)

3 muaj më parë

Xavier de Marnac dekorohet nga Thaçi (FOTO)

Presidenti Hashim Thaçi ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, sot ish-komandantin e KFOR-it dhe më pas ish-shef i EULEX-it në Kosovë, Xavier de Marnac

Me këtë rast me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka shkruar se Marnac ka dhënë kontribut të çmuar për forcimin e paqes dhe stabilitetit në vendin tonë, transmeton Klan Kosova.