Wenger: Walcott ka të ardhme në Arsenal

12 muaj më parë

Wenger: Walcott ka të ardhme në Arsenal

Menaxheri i Arsenal, Arsene Wenger ka thënë se sulmuesi Theo Walcott nuk do të largohet nga klubi.

Ka pasur raportime gjatë javës se koha e anglezit në Emirates po vjen drejt fundit, shkruan Mirror, përcjellë Klan Kosova.

“Po ai ka të ardhme”, ka thënë Wenger para gazetarëve.

“Ai punon shumë. Ka qenë i sëmur javë më parë dhe pas kësaj nuk e kam ndryshuar skuadrën. Por që në stërvitje ai duket shumë i mprehtë”, ka thënë francezi.