Vrau të motrën sepse ishte më e bukur, vajza vuan dënimin

9 muaj më parë

Vrau të motrën sepse ishte më e bukur, vajza vuan dënimin

Një vajzë në Rusi u dënua me 13 vite burg pas vrasjes makabër që i bëri të motrës 17 vjeçare në 2016-ën.

Elizaveta Dubrovina, 22 vjeçe goditit me thikë motrën e saj, Stefania 189 herë duke i hequr dhe disa prej organeve nga trupi sipas asaj që raporton Daily Mail.

Motivi i vrasjes makabër ishte xhelozia e Elizavetës ndaj së motrës pasi kjo e fundit ishte modele dhe shumë e bukur.

Viktima ndërroi jetë menjëherë në skenën e krimit kas goditjeve që kishte marrë në organe jetësore si dhe nga humbja e gjakut.

Në vitin 2016, Elizaveta u trajtua në spitalin psikiatrik në Rusi dhe vetëm pas 4 vitesh ishte e aftë të dilte përpara gjykatës, nga ku mori dhe dënimin prej 13 vitesh./oranews