Vjosa Osmani citon Jusuf Gërvallën: Rruga e nderës asht ma e zorshmja, po ma e mira

2 muaj më parë

Vjosa Osmani citon Jusuf Gërvallën: Rruga e nderës asht ma e zorshmja, po ma e mira

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, e ka cituar një thënie të shkrimtarit të mirënjohur Jusuf Gërvalla.

Në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka shkruar se rruga e nderës asht ma e zorshmja, por më e mira dhe e vetmja rrugë e vërtetë për njeriun.

“Rruga e nderës asht ma e zorshmja, po ma e mira dhe e vetmja rrugë e vërtetë për njeriun.

Dhe, kush u mundue për nder, nder ka gjetë!”

-Jusuf Gërvalla-