Veseli e Krasniqi interesohen për investitorët italianë

4 vite më parë

Veseli e Krasniqi interesohen për investitorët italianë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot do të nis takimet zyrtare në Itali.

Gjatë qëndrimit në Romë, ai  do të bisedoj me drejtues të lartë të shtetit italian.

Veseli do të pritet në takime të veçanta nga kryetarja e Dhomës së Deputetëve të Parlamentit të Italisë, Laura Boldrini, si dhe nga kryetari i Senatit, Pietro Grasso.

Gjatë vizitës në Itali, kryeparlamentari Veseli do të qëndrojë edhe në Trieste, ku i shoqëruar me ministrin e Bujqësisë, Memli Krasniqin, do të vizitojë disa prodhues dhe përpunues të ushqimit dhe pijeve, të interesuar për të investuar në Republikën e Kosovës./AktivPress