Vdes nga COVID-19 pacienti nga Podujeva, Rudari jep detaje për rastin e mikut të tij

5 muaj më parë

Vdes nga COVID-19 pacienti nga Podujeva, Rudari jep detaje për rastin e mikut të tij

Ka ndërruar jetë një person nga Podujeva që ishte konfirmuar pozitiv me koronavirus, raporton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari përmes një shkrimi në Facebook.

Rudari ka bërë të ditur se i ndjeri ishte miku i tij dhe shok i gjeneratës.

“Që nga ditët e para të angazhimeve te rezistences ndaj regjimit pushtues serb, Ajferi ishte i angazhuar pothuajse në secilin proces, ndaj dhimbja për ndarjen nga jeta është shumë e madhe. Miku im para disa ditësh kishte rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, i cili pamëshirshëm po merr jetë njerzish në mbarë botën, por edhe në vendin tonë. Në këto momente të dhimbjes së madhe jam me familjen Fetahu dhe bashkëndjej me ta”, ka shkruar ai. /GazetaExpress/