Vdes nga COVID-19 aktori Rasim Thaçi-Cima

4 muaj më parë

Vdes nga COVID-19 aktori Rasim Thaçi-Cima

Ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi – Cima.

Lajmi e kanë bërë të ditur nga Klinika Infektive për Gazetën Express.

Ai ka disa ditë që ishte duke u trajtuar nga COVID-19 dhe ishte i shtrirë në Klinikën infektive.

Madje familjarët, rreth 10 ditë më parë kanë kërkuar gjak për të, për të cilin edhe ishte siguruar.

Rasim Thaçi i njohur për publikun si Cima do të mbetet përherë në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike.