Tre milionё klikime pёr filmin hollivudian ku luan Val Maloku

3 vite më parë

Tre milionё klikime pёr filmin hollivudian ku luan Val Maloku

Traileri i filmit “The Zookeepers Wife” ku mes tjerash luan edhe aktori Val Maloku, ka marrё 3 milionё klikime nё Youtube.

Traileri ёshtё postuar me 17 nёntor tё vitit tё kaluar. Filmi është i bazuar në një ngjarje të vërtetë për një familje polake, të cilët i dalin në ndihmë hebrenjëve, dhe pikërisht Val Maloku ka luajtur rolin e personazhit Ryszard Zabinski, i cili tashmë është në moshën 80 vjeçe.

Në një intervistë  për KultPlus ai pat treguar për emocionet e këtij filmi, pa i harruar ato të filmit “Babai”, me regji të Visar Morinës, film që e bëri të famshëm.
Filmi “The Zookeepers Wife” është një film premtues i cili mund të jetë edhe një portë e madhe për djaloshin kosovar Val Maloku.

Shifra 3 milionё klikime nё Youtube pёr trailerin tregon se filmi do tё mirёpritet nё kinematё e botёs.Filmi do tё dalё nё kinema kёtё muaj.