Tottenham shpartallon Crvena Zvezdën, 9:2

9 muaj më parë

Tottenham shpartallon Crvena Zvezdën, 9:2

Paralelisht me Ligën e Kampionëve (Champions League), e cila konsiderohet si një ndër garat më të popullarizuara në botë, gjithashtu luhet edhe Liga e Kampionëve për të Rinj U-19 (UEFA Youth League).

Në këtë kategori sot është zhvilluar ndeshja Tottenham – Crvena Zvezda, të cilën londinezët e fituan me rezultat të thellë 9:2!

Irlandezi Troy Parrot i shënoi katër gola (30, 32, 74, 86), kurse nga një Bennett (3), Robson (49), Etete (82), White (90) dhe Maghoma (90), njofton Klan Kosova.

Faktikisht, lojtarët e Crvena Zvezdës e shënuan vetëm një gol (Burmaz, 43), pasi lojtari i Tottenhamit Walcott bëri autogol (49).