Topalli humbet penalltinë vendimtare, skuadra e tij eliminohet nga kupa

1 javë më parë

Topalli humbet penalltinë vendimtare, skuadra e tij eliminohet nga kupa

Futbollisti i Kombëtares se Kosovës, Jetmir Topalli ka humbur sot penalltinë vendimtare për Yeni Malatyaspor në ndeshje të Kupës për 1/8-ën e finales

Yeni Malatyaspor ka luajtur në short me Galtasaray derisa ndeshja kishte shkuar për në vazhdime për shkak se ndeshja kishte përfunduar me rezultat 0-0.

Matayaspor kaloi në epërsi në minutën e 102 me anë të Bulut dhe ata e ruajtën këtë epërsi deri në minutën e fundit të ndeshje ku në minutën e 120-të Luyindama C.

Në ekzekutimin e penalltive Galatasaray fitoi me rezultat 6-7 e ku penalltinë që ja dha fitoren Galatasarayit e huqi Topalli, ku goditjen e tij me të djathtën e mbrojti portieri Ozturk. /Express