Thaçi: Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave dhe të dëmtuarit nga shpërthimi në Liban

2 muaj më parë

Thaçi: Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e viktimave dhe të dëmtuarit nga shpërthimi në Liban

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka cilësuar tragjike pamjet nga Bejruti, ku raportohet se numri i të vdekurve ka shkuar deri në 60.

Thaçi përmes një postimi në Twitter, ka thënë se mendimet dhe lutjet e nga Kosova janë për të dëmtuarit dhe familjet e viktimave nga shpërthimi në Liban.

“Pamje që ta thyejnë zemrën dhe tragjike nga Bejruti. Mendimet dhe lutjet tona janë për të dëmtuarit dhe familjet e viktimave. Kosova qëndron pranë Libanit në këtë kohë të vështirë”, shkruan Thaçi.

Bejrut, kryeqyteti i Libanit, është goditur nga disa shpërthime të fuqishme, e sipas Kryqit të Kuq të Libanit, deri më tani kanë humbur jetën 60 persona dhe mbi 3000 persona janë plagosur.

AKTIV PRESS