Tetë të vdekur dhe 88 raste pozitive me Covid

1 muaj më parë

Tetë të vdekur dhe 88 raste pozitive me Covid

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 8 raste të vdekjes.

Ndërsa bëhet e ditur se nga 4.704 mostra , 88 persona kanë rezultuar pozitivë.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 651 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062.

Në total numri i rasteve aktive është 4.800”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.