Tenton ta vrasë nënën pas argumentit rreth rrobave

12 muaj më parë

Tenton ta vrasë nënën pas argumentit rreth rrobave

Një amerikan po akuzohet për zjarrvënie dhe vrasje në tentativë, pasi i vuri flakën shtëpisë në Las Vegas derisa nëna e tij ishte brenda saj.

Sipas raportit të policisë, mosmarrëveshja me të ëmën ndodhi rreth larjes së rrobave.

28-vjeçari Timothy Colton, ishte duke i goditur dhe mallkuar policët kur ata po e arrestonin. Ndërsa derisa ishte në paraburgim ai po e shkelmonte derën e ulëseve të pasme dhe po e godiste kokën në pjesën plastike.

Nëna e tij 60-vjeçare, e cila është me aftësi të kufizuara, u shpëtua nga zjarrfikësit, transmeton Klan Kosova.

Policia raporton se Colton është njeri agresiv dhe kërcënoi nënën e tij me vrasje dhe se do ta digjte shtëpinë.

Ai i vuri flakë derës së përparme të shtëpisë dhe u largua duke ikur. Ndërsa më pas është gjetur duke u fshehur disa blloqe më larg brenda një parkingu veturash.