Sturridge transferohet në Serie A? (Foto)

3 vite më parë

Sturridge transferohet në Serie A? (Foto)

Daniel Sturridge mund ta vazhdoj karrierën në Serie A

Daniel Sturridge mund të largohet nga Liverpooli në fund të sezonit, pasi nuk po zërë vend në formacionin bazë të Jurgen Kloppit.

Sipas talkSPORT, Sturridge mund të transferohet në Milan gjatë verës, përcjell Express. Thuhet se Rossonerët janë të interesuar që ta transferojnë sulmuesin e Anglisë në San Siro.

Ish anëtari i Chelseas dhe Manchester Cityt ishte afër largimit nga Anfield edhe gjatë dimrit. Ai ka qenë pran transferimit te West Ham. /Express/