Sot fillon asfaltimi i rrugës Deçan – Kufiri me Malin e Zi

3 muaj më parë

Sot fillon asfaltimi i rrugës Deçan – Kufiri me Malin e Zi

Asfaltimi i rrugës Deçan – Kufiri me Malin e Zi fillon sot.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Infrastrukturës.

“Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, sot (11.06.2019) do të jetë i pranishëm në fillimin e asfaltimit të rrugës rajonale R 108, Deçan – Kufiri me Malin e Zi. Paraprakisht, ministri Lekaj do të zhvillojë një takim me kryetarin e komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

AktivPress