Sonte përballjet titanike në Europa League

12 muaj më parë

Sonte përballjet titanike në Europa League

Sonte ka një sërë ndeshjesh që do të luhen në Europa League. Ky kompenticion është bërë akoma më i fortë, sidomos pas faktit se këtu kanë shkuar edhe ekipe të tilla si Atletiko Madridi dhe Napoli, që janë skualifikuar në Ligën e Kampioneve. Por sonte luhen ndeshjet e fundit në grup në Europa League.

Por cilat janë ndeshjet më të rëndësishme që do të luhen? Atalanta e Italisë luan përballë Lionit. Rijeka ndeshet me Milan, Arsenal luan me BATE etj. Sonte luan edhe Skënderbeu me Yang Boys në fushën e kësaj të fundit. Ekipi korçar ndoshta edhe humb sonte, por ajo që dihet është se Skënderbeu ka bërë goxha paraqitje duke nderuar Shqipërinë si kurrë më herët.