Sneijder i jep lamtumirën futbollit!

6 muaj më parë

Sneijder i jep lamtumirën futbollit!

Wesley Sneijder i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në moshën 35-vjeçare.

Pas mbylli kontratën sezonin e kaluar me skuadrën e Al – Gharafa-s në Katar, Wesley Sneijder u afrua në klubin e qytetit të tij Utrehtit, ku do të jetë pjesë e drejtuesve të skuadrës.

Ai mban rekordin në kombëtaren holandeze me 134 ndeshje të luajtura dhe ka luajtur me Ajax, Real Madrid, Inter, ku fitoi edhe Champions League, Galatasaray-n dhe Nice./TCh