Sinan Vllasaliu, këngë për Ushtrinë e Kosovës

4 muaj më parë

Sinan Vllasaliu, këngë për Ushtrinë e Kosovës

Këngëtari i njohur ka befasuar fansat e tij të shumtë me një projekt mjaft interesant dedikuar ushtrisë së Kosovës.

Kënga, e cila vjen vetëm në versionin audio mban titullin “Ushtria e Kosovës” dhe është me tekst dhe muzikë nga Arsim Bunjaku kurse për orkestrimin është kujdesur Florent Boshnjaku.

Por nuk mbaron me kaq.

Ditën e sotme Sinan Vllasaliu ka menduar edhe për adhuruesit e këngëve të dashurisë duke publikuar një projekt me titull “Dreqi e marrtë”.

Kënga është një baladë mjaft e ndjerë dhe flet për një dashuri të pamundur.

Për këtë projekt, i cili erdhi i realizuar edhe me videoklip janë kujdesur Florent Boshnjaku, Granit Gashi, Demir Basha dhe Ghulo.