Si të largoni njollat e grimit në rroba!

5 vite më parë

Si të largoni njollat e grimit në rroba!

Njollat e grimit në rroba janë një problem i zakonshëm për çdo femër.
Por në shumë raste ato largohen me vështirësi prandaj sot po iu sjellim këtë metodë të thjeshtë sesi të largoni njollat e grimit me disa truke të thjeshta.

Njollat e buzëkuqit
Njollën e buzëkuqit në veshje mjafton ta spërkatni me llak thonjsh dhe ta lini të qëndrojë aty për 10 minuta. Më pas fërkojini me një sfungjer dhe më pas futini në larjen e zakonshme.Për të larguar njollat e rimelit të syve përdorni locionin e heqjes së grimit.
Njollat e pudrës së lëngshme mund t’i largoni duke përdorur shkumë rroje. Shtoni pak shkumë rroje mbi njollat tuaja dhe lërini për 6 minuta.Më pas lajeni rrobën me ujë të ngrohtë dhe futeni në larjen e zakonshme në lavatriçe./shije.al