Shurup i fortë për kollën në kushtet e shtëpisë

6 muaj më parë

Shurup i fortë për kollën në kushtet e shtëpisë

Të shumtë mund të jenë ata që në këtë periudhë të vitit po kalojnë një grip dhe kolla mund të jetë një nga pasojat.

Me recetën që Shije ju sjell më poshtë, ju do të keni mundësinë e përgatitjes së një shurupi vetë, me ndihmën e disa përbërësve që i keni në kuzhinën tuaj.

Përbërësit:

1 lugë gjelle uthull molle
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë gjelle piper të bluar cayenne
1 lugë gjelle xhinxher pluhur
2 lugë gjelle ujë të ngrohtë
Përgatitja:
Mjafton ti miksoni të gjithë përbërësit dhe të konsumoni një lugë çdo tri orë. Ky shurup ka shije të fortë dhe ndihmon në lehtësimin e kollës këmbëngulëse.