Shuhet aktorja e madhe e Kosovës, Leze Qena

1 vit më parë

Shuhet aktorja e madhe e Kosovës, Leze Qena

Mëngjesin e sotëm ka vdekur pas një sëmundjeje të rëndë, aktorja e njohur Leze Qena.

Lajmin e ka konfirmuar  zëdhënësi në QKUK, Shpend Fazliu.

“Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo ka qenë në mjekimin intensiv dhe përkundër kujdesit maksimal nga stafi, ajo ka vdekur në ora 9.50, në mjekimin intensiv qendror”, tha ai.

Qena vdiq në moshën 85 vjeçare.

Ajo ishte e njohur me role të shumta në teatër, televizion e film.