Shqiptarja që po sfilon së bashku me modelet më të famshme botërore

1 vit më parë

Shqiptarja që po sfilon së bashku me modelet më të famshme botërore

Një vajzë shqiptare ka bërë realitet ëndrrën që e ka çdo modele. Sihana Shalaj nga Prishtina ka filuar për një nga markat më të mëdha botërore, Prada.

Këtë javë u mbajt “Milano Fashion Week” dhe në sfilatë parakaloi edhe modelja Sihana Shalaj së bashku me modelet me famë botërore.

Sihana sfiloi përkrah modeleve si Bella Hadid, Kendall Jenner etj për koleksionin e ‘Prada’ pranverë/verë 2020.

Modelja ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e njohur dhe pritet ta shohim në sfilata të tjera.

ImageImage

View this post on Instagram

@k__super ☀️

A post shared by Sihana Shalaj (@sihanashalaj) on