Sampaoli afër që të bëhet trajner i Marseille

2 javë më parë

Sampaoli afër që të bëhet trajner i Marseille

Ish-trajneri i Argjentinës dhe Sevillës, Jorge Sampaoli, është afër që të bëhet trajner i Olympique Marseille.

Ai mund ta zë këtë pozicion pasi që gjiganti francez i ndau rrugët me Andre Villas-Boas.

Në anën tjetër, Sampaoli shëbren si trajner te klubi brazilian, Atletico Mineiros, nga ku pritet të largohet në fund të sezonit.

Suksesi i fundit i tij ishte kampionati Mineiros ndërkaq më i madhi i tij është Kupa Jugamerikane me Kilin më 2011.