Rrahje në Pejë, arrestohen pesё persona

1 muaj më parë

Rrahje në Pejë, arrestohen pesё persona

Stacioni Policor në Pejë, sot është informuar për një rrahje ne mes te disa personave e cila ka ndodhur në rrugen “Hysni Rama”.

Njësitet policore menjëherë kanё dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar pesё persona tё cilёt ishin tё pёrfshirё ne rrahje, shkruan AktivPress.

Personat e dyshuar fillimisht janё fjalosur nё mes veti dhe mё pas kanё sulmuar njёri-tjetrin, me ç’rast tё gjithё tё dyshuarit kanё pёsuar lëndime trupore.

Të lënduarit janё dёrguar nё spitalin Rajonal nё Pejё pёr tretman mjekёsor dhe sipas ekipit mjekësor gjendja e tyre ёshtё jashtё rrezikut pёr jetё.

Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit dhe me urdhёr të tij, tё gjithё personat e dyshuar pas intervistimit dërgohen nё ndalim Policor prej 48- orёsh.

AKTIV PRESS