Rita Ora flet për sëmundjen që ka: Po më shkatërron…

10 muaj më parë

Rita Ora flet për sëmundjen që ka: Po më shkatërron…

Prej kohësh këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka treguar pa doreza problemin e saj shëndetësor.

Rita u shpreh e shqetësuar se ka probleme me fytin dhe kjo gjë e pengo çdo ditë edhe më shumë.

Pavarësisht se ajo merr edhe mjekim, duket se nuk ka pasur asnjë përmirësim. Ditën e sotme ajo ka treguar se puna e vazhdueshme dhe lodhja po e vështirësojnë edhe më shumë situatën.

“E urrej kur e shtyj veten aq shumë për të arritur rezulatin më të mirë të mundshëm dhe nuk dëgjoj trupin, sepse nuk dëshiroj të zhgënjej askënd. Por ndonjëherë në jetë duhet të kujtohemi se nuk jemi robot dhe duhet të kujdesemi për shëndetin mendor dhe fizik. Shpresoj që ky problemi me grykët të më zhduket. Po më shkatërron vërtetë. Gjithsesi ju dua të gjithëve”, ka shkruar Rita në një postim në Instastory.

Kujtojmë se për shkak të këtij problemi, Rita ka anuluar edhe një koncert, pasi e kishte të vështirë të këndonte.