Ribery flet për Wenger dhe sfidën me Arsenalin

4 vite më parë

Ribery flet për Wenger dhe sfidën me Arsenalin

Anësori i Bayern Munich, Franck Ribery, ka lavdëruar trajneri i Arsenalit Arsene Wenger, para ndeshjes në Emirates.

Ribery ka thënë se Wenger është një trajner i madh dhe se duhet të kenë kujdes nga Arsenali të martën mbrëma, pavarësisht rezultatit të ndeshjes së parë prej 5:1.

“Duhet të tregohemi të kujdesshëm, ata do të sulmojnë nga minuta e parë.”, tha fillimisht Ribery.

“Wenger ka shumë eksperiencë, duhet të jemi të kujdesshëm, pasi është ndeshje e rrezikshme për ne”, shtoi ai.

Ribery foli edhe për të ardhmen e francezit, që flitet se mund të largohet.

“Situata e tij është serioze. Por, nuk duhet të harrojmë se çfarë ka bërë ai këtu. Wenger është trajneri i mrekullueshëm”, përfundoi Ribery. /Express/