Resorti ku princi Harry e Meghan pranuan të martoheshin (Foto)

2 vite më parë

Resorti ku princi Harry e Meghan pranuan të martoheshin (Foto)

Lajmi se ata të dy kanë vendosur të martohen ka bërë bujë kohët e fundit dhe në befasi nuk u kap vetëm familja mbretërore britanike, por edhe shumë media rozë.

Numri i këtyre të fundit që besonin se dita kur Princi Harry do të mblidhej do të vinte kaq shpejt. Por ja që ndodhi.

Kohët e fundit vetë Harry është rrëfyer se i ka propozuar për martesë Meghan Markle në momentin që ajo ishte duke gatuar, por pa treguar vendin.

E vendin e zbulon “The Sun”. Sipas tabloidit britanik, propozimi dhe vendimi i përbashkët për t’u martuar është marrë në një resort luksoz turistik të vendosur në mes të natyrës së egër të Botsvanës në Afrikë.