Recetë për pastrimin e zorrës së trashë

3 vite më parë

Recetë për pastrimin e zorrës së trashë

Njerëzit i kanë përdorur lëngjet për pastrimin e zorrës së trashë që në Greqinë antike. Në ShBA pastrimi i zorrës së trashë u bë i famshëm gjatë viteve 1920- 30. Përdorimi i këtyre pijeve është me qëllim detoksifikimin e trupit. Ushqimet e patretura mblidhen në zorrën e trashë dhe prodhojnë toksina dhe helme për trupin.

Receta

Përbërësit:

1 mollë
1 lugë mjalt( për ëmbëlsi)
1 lugë me farat kia
1 lugë me fara liri( të coptuara)
1 gotë ujë
Përgatitja:

Përziejini të gjithë përbërësit së bashku përveç farave kia.
Hidhenë përbërjen në një gotë dhe përziejini më pas me farat kia.
Vazhdoni ta trazoni deri sa farat kia të kenë filluar të zgjerohen (për rreth 5 minuta)
Ju bëftë mirë!/Shije.al