Receta që ndihmon në uljen e nivelit të sheqerit në gjak

2 vite më parë

Receta që ndihmon në uljen e nivelit të sheqerit në gjak

 Shumë njerëz e kanë përdorur këtë recetë për një kohë shumë të gjatë dhe shumë prej tyre gëzojnë një shëndet të plotë. Kjo do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e sheqerit në gjak dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale.

Përbërësit:
2 shkopinj kanellë
1 lugë gjelle karafila
1.5 litër ujë

Përgatitja:
Hidhni ujin në një enë dhe shtoni në të kanellën dhe karafilin. Vendosini në frigorifer për 4-5 ditë në mënyrë që përbërësit të kombinohen mirë dhe të lëshojnë të gjitha vlerat ushqyese. Doza e rekomanduar në ditë është 100 ml. Pijeni çdo mëngjes para se të hani apo pini diçka tjetër.
Nëse doza ju mbaron për 4 ditë, përgatisni një tjetër. Përsëriteni trajtimin dy herë dhe më pas bëni një pushim prej 15 ditësh. Ky ilaç natyral do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e kolesterolit dhe triglicerideve.