Receta e mjekut austriak shëroi mbi 45 mijë njerëz nga kanceri

11 muaj më parë

Receta e mjekut austriak shëroi mbi 45 mijë njerëz nga kanceri

Mjeku Rudolf Breuss ka shëruar më shumë se 45.000 njerëz, të cilët kanë vuajtur nga kanceri dhe sëmundje të tjera terminale me këtë metodë.

Breuss tha se kanceri mund të mbijetojë vetëm me ndihmën e proteinave. Ai shpiku një dietë të veçantë, e cila zgjat 42 ditë dhe rekomandohet pirja vetëm e çajit dhe lëngut të tij të veçantë me perime, me panxharin si përbërës të saj kryesor.

Gjatë këtyre 42 ditëve qelizat e kancerit vdesin nga uria, ndërsa shëndeti i përgjithshëm përmirësohet. Për të përgatitur këtë lëng të veçantë duhen perime organike.

Përbërësit:
Panxhar (55%)
Karrota (20%)
Selino (20%)
Patate (3%)
Rrepka (2%)

Për të përgatitur lëngun vetëm duhet të vini të gjithë përbërësit në një grirëse frutash dhe t’i përzieni mirë. Kjo është e vetmja që ju duhet për të filluar trajtimin. Ju nuk duhet të teproni me konsumimin e lëngut, por të pini aq sa trupi ju kërkon.

Panxhari është i pasur me antioksidantë, C, B1, B2, vitamina B6, folate dhe minerale – kalium, fosfor, magnez, kalcium, natrium, hekur dhe zink. Panxhari është konsideruar si një nga perimet më të dobishme shëndetësore.

Studime të shumta kanë konfirmuar se ai është shumë i dobishëm në trajtimin e leuçemisë dhe kancerit. Panxhari mund të përdoret për trajtimin e shumë llojeve të kancerit.