Reali përcjell Ruben Dias

1 vit më parë

Reali përcjell Ruben Dias

Real Madrid është interesuar në mundësinë e transferimit të futbollistit të Benfikës, Ruben Dias, sipas raportimeve nga AS.

Dy klubet janë të përfshira në bisedime për shitjen e sulmuesit të Realit, Raul de Tomas, te Benfika, mirëpo gjatë negociatave ata mund ta sigurojnë nënshkrimin e mbrojtësit 22 vjeçar.

Dias ka shfaqur performanca mbresëlënëse stinorin e kaluar, duke renditur 55 paraqitje dhe duke i realizuar katër gola për kampionin e Portugalisë.