Real Madridi dhe Tottenhami po përgatisin shkëmbimin Bale-Dele Ali

2 javë më parë

Real Madridi dhe Tottenhami po përgatisin shkëmbimin Bale-Dele Ali

Tottenham mund ta lejojë Dele Alin t’i bashkohet Real Madridit derisa ata po përpiqen ta rikthejnë Uellsianin Gareth Bale në “White Hart Lane”, zbulon “Telegraph”.

Presidenti i “Spursave” Dany Levy po shqyrton rrugët për të nënshkruar me Bale dhe futja në negociata e Dele Alit shihet si një mundësi reale.

Nga ana tjetër, agjenti i Bale, Jonathan Barnett, ka konfirmuar se Real Madridi është në negociata me Tottenham për reprezentuesin nga Uellsi.