Putin zbulon sekretin

2 vite më parë

Putin zbulon sekretin

Vladimir Putin mund të jetë një nga udhëheqësit më fortë në botë, i njohur për guximin e t’i thënit gjërat shkoqur.

Pas skandalit se Pentagoni ka një program sekret për studimin dhe përgjimin e UFO-ve, Presidenti rus raportohet të zbulojë të tjera të dhënë shokuese.

Mediat ruse bëjnë të ditur se Putin është gati të atë që e mbanë të fshetë të gjitha qeveritë botërore, ekzistencën e alienëve.

Steve Bassett, shefi ekzekutiv i Grupit Paradigm Research (PRG), ka konfirmuar se Presidenti rus mund të flasë njëherë e mirë.

Ai dhe konspiracionistët e tjerë në mbarë botën, besojnë se qeveritë, si amerikane ashtu dhe në vendet e tjera kanë punuar për të mbajtur sekret ekzistencën e jashtëtokësorëve që nga incidenti i Rosëell-it në vitin 1947.

Teoria e tij është që vizitorët e huaj nga hapësira përtej botës sonë kanë ndihmuar ushtarakët anembanë globit të zhvillojnë armë moderne duke përdorur teknologjinë e huaj.

Bassett ka pohuar se autoritetet e SH.B.A.-së nuk do ta thyejnë këtë “embargo të së vërtetës”, sepse mund të “shkelë Kushtetutën e SHBA”, si dhe të kenë një ndikim në fenë, mbi ekonominë dhe sundimin e ligjit.

Por tani ai pretendon se Vladimir Putin mund të jetë në prag të zbulimit të asaj që do të ishte sekreti më i madh që është ruajtur për shumë kohë në botë./joq