Pse duhet të hani majdanoz, limon dhe uthull molle

9 muaj më parë

Pse duhet të hani majdanoz, limon dhe uthull molle

Humbja e peshës është kthyer në makthin më të madh për shumë gra nëpër botë.

Përkundër ushtrimeve të shumta dhe trajtimeve tjera, shumë gra nuk ia dalin të fitojnë betejën mbi humbjen e peshës, e cila kërcënon seriozisht shëndetin.

Nga trajtime të shumta natyrale, 3 përbërës që ndihmojnë në humbjen e peshës janë edhe majdanozi, limoni dhe uthulla e mollës.

Këta tre përbërës duhet të përzien me ujë dhe të zien, ndërsa pija e fituar duhet konsumuar natën para gjumit për një kohë.

Arsyet pse duhet këta tre përbërës janë:

Majdanozi

Ka një numër të madh të antioksidantëve, vitaminave dhe mineraleve. Të gjitha këto janë shumë të rëndëishme kur bëhet fjalë për përmisimin e pamjës sont dhe eliminimin e stomakut. Përveç kësaj, majdanozi ndihmon për barkë të sheshtë, transmeton portali arbresh.info

Limoni

Limoni është tjetër përbërës që është në gjendje të largojë toksinat nga trupi jonë. Në fakt, limoni konsiderohet si përbërës kyç për formimin e belit dhe barkut.

Uthulla e mollës

Uthulla e mollës është e pasur me acid thelbësor që ndihmon në eliminimin e yndyrës së barkut./