Portugalia fiton për herë të parë Eurovizionin (VIDEO)

3 vite më parë

Portugalia fiton për herë të parë Eurovizionin (VIDEO)

Këngëtari 27 vjeç është prezantuar me këngën “Amar Pelos Dois”, dhe interpretimi i tij është diskutuar edhe përgjatë krejt garës, shkruan KultPlus.

Salvador Sobral është këngëtari që ka fituar Eurovizionin e sivjetmë që është mbajtur në Ukrainë. Këngëtari 27 vjeç është prezantuar me këngën “Amar Pelos Dois”, dhe interpretimi i tij është diskutuar edhe përgjatë krejt garës. Ai në vitin 2016 ka debutuar me albumin e tij të parë/KultPlus.com