Pesë herë i artë

1 vit më parë

Pesë herë i artë

Ylli portugez për të pestën herë e ka marrë trofeun e futbollistit më të mirë në botë që ndahet nga France Football, pak kohë pasi më i miri i botës u shpall edhe nga FIFA

Cristiano Ronaldo e ka marrë të pestin Top të Artë në karrierë, duke mbetur Mbret i futbollit nga viti i shkuar.

Sulmuesi i Real Madrid mori më shumë vota se ai i Barcelona, Lionel Messi, dhe Neymar i Paris Saint-Germain.

Asi portugez muajin e shkuar mori edhe çmimin Best nga FIFA, si lojtari më i mirë në botë, me shumicë votash.