PDK-ja kërkon harmonizim qëndrimesh për ta votuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

4 javë më parë

PDK-ja kërkon harmonizim qëndrimesh për ta votuar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, ka mbajtur konferencë për medie, para fillimit të seancës së Kuvendit ku në rend dite është votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, që nuk po arrijnë të marrë votat e deputetëve, raporton Ekonomia Online.

Ai ka ftuar Qeverinë dhe Odat Ekonomike të ulen t’i harmonizojnë qëndrimet për këtë çështje në mënyrë që t’i hapet rruga votimit në Kuvend.

Sipas tij, Projektligji i propozuar nga Qeveria nuk del në mbrojtje të sektorit privat.

Ai ka thënë se duhet të bëhet një ligj i qëndrueshëm e se çështja e Trustit mund të votohet veçmas.