Paulo Dybala do të jetë gati të luajë për Juventusin në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

11 muaj më parë

Paulo Dybala do të jetë gati të luajë për Juventusin në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Ka njoftime se Paulo Dybala do të jetë gati të luajë për Juventusin në ndeshjen e Ligës së Kampionëve të muajit të ardhshëm me Tottenham Hotspur, transmeton ORAinfo.

Argjentinasi  pësoi një lëndim të kofshëve gjatë fitores kundër Cagliarit dhe u diagnostikua me një dëmtim në krahun e djathtë.

Sipas Mediaset Premium, Juve dhe Dybala janë të bindur se ai do të kthehet në veprim gati për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve në 16 shkurt.

 

24-vjeçari ka shënuar 17 gola, me katër asistime, në 28 ndeshje konkurruese për Juventusin këtë sezon./ORAinfo/