Pas protestave të dhunshme, japin dorëheqjen dy shefa ekzekutivë të Trumpit

3 vite më parë

Pas protestave të dhunshme, japin dorëheqjen dy shefa ekzekutivë të Trumpit

Dy shefa të tjerë ekzekutivë kanë dhënë dorëheqjen nga Këshilli Amerikan i Prodhimit të presidentit Trump pas protestave të dhunshme në Charlottesville.

Brian Krzanich nga kompania Intel dhe kreu i Under Armour Kevin Plank i janë bashkuar Ken Frazier duke u larguar nga ky këshill, pas përgjigjes së  presidentit Trump ndaj dhunës së përdorur nga supremacistët e bardhë përgjatë fundjavës.

Pas presioneve në shtim, presidenti denoncoi specifikisht grupet e supremacistëve të bardhë, protestat kundër të cilëve shkaktuan vdekjen e një gruaje dhe dhjetëra persona mbetën të lënduar/AktivPress