Pas humbjes me Juventusin, vjen një lajm i keq për Milanin

4 vite më parë

Pas humbjes me Juventusin, vjen një lajm i keq për Milanin

Milani humbi në derbin e Italisë kundër Juventusit në minutën e fundit të ndeshjes mes shumë polemikash dhe debatesh.

Mungesë e rëndësishme në këtë ndeshje ishte ajo e anësorit Suso që nuk u inkuadrua për shkak të lëndimit.

Në një komunikatë zyrtare, Milan njoftoi se spanjolli i është nënshtruar trajtimeve mjekësore dhe është konfirmuar një lëndim në kofshën e majtë, shkruan IndeksOnline.

Detaje se sa do të mungoi ende nuk kanë dhënë, mirëpo dy ndeshjet e ardhshme është pothuajse e pa evitueshme mungesa.