Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë

1 muaj më parë

Parashikimi i motit për të dielën në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

IHMK-ja thotë se “do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë Celsius”, thuhet në parashikimin e motit.

Gjithashtu, të dielën, parashihet se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje.