Para ndeshjes me Rijekën, futbollistët e Napolit kishin veshur fanellën me emrin Maradona

2 muaj më parë

Para ndeshjes me Rijekën, futbollistët e Napolit kishin veshur fanellën me emrin Maradona

Legjenda e futbollit botëror dhe argjentinase, Diego Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme.

Ai nuk ia doli ndaj një arresti kardiak, kshtu që mbylli sytë për jetë, për të lënë pas vepra që nuk harrohen kurrë.

E për ta kujtuar, legjenden e futbollit ish-skuadra e ku ai kishte luajtur, Napoli ku dikur luante në ndeshjen e sotme ndaj Rijekës veshën fanellën me numër 10 dhe emrin e Maradonës.

Madje në ekranin gjigant të stadiumit “San Paolo” u shfaq edhe një foto e “Dorës së Zotit”.