Opozita e siguron edhe një votë nga pozita për rrëzimin e Qeverisë?

4 muaj më parë

Opozita e siguron edhe një votë nga pozita për rrëzimin e Qeverisë?

Deputeti i Nismas, Milaim Zeka ka thënë se në vjeshtën e këtij viti vota e tij do të jetë pro rrëzimit të Qeverisë Haradinaj.

“Kushdo që e ka ndërmend në vjeshtë ta rrëzojë këtë Qeveri e ka votën time”, ka thënë Zeka në Zona B të Klan Kosova.

Zeka ka thënë se nuk pajtohet me shpenzimet e madha të cilat sipas tij bëhen për gjëra koti, ndërsa Kosova ende nuk ka qenë në gjendje që të bëjë një dokumentar për përdhunimet e grave shqiptare dhe masakrat e kryera nga forcat serbe.

“500 filma dokumentarë është dashtë deri tash t’i bëjmë”.

“220 mijë janë shfrytëzuar për tre ditë për të marrë pjesë 31 veta në Bienalen e Venecias që në jetën e vet s’kanë parë piktura. Ka qenë edhe Veseli që asnjë kryetar i Kuvendi s’ka qenë atje dhe ministri me truproja me shofera. Nuk mund një shtet të harxhojë kaq shumë para dhe ne të mos kemi dokumentar për përdhunimet, masakrën e Dubravës dhe masakrat tjera”.