Njihuni me Range Rover Velar

4 vite më parë

Njihuni me Range Rover Velar

Range Rover Velar, është modeli më i ri i makinës, prezantuar sonte në Design Museum, në Londër, mes shumë të ftuarish Vip.

Velar është projektuar dhe ndërtuar në Britani dhe është dërguar për testim në Afrikën Veriore, me qëllim shmangien e spiunëve industrialë dhe testimin “off road” makinës.

Sipas inxhinierëve, Velar arrin shpejtësinë 100 km/orë për 5.3 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale të limituar në 250 km/orë.

Velar është makina e katërt luksoze, familjare e prodhuar nga Range Rover dhe nga përmasat është midis Range Rover Evoque dhe Range Rover Sport, shkruan Top Channel.

Ky model i ri i Range Rover pritet të kushtojë rreth 52 000 euro.