Një lajm të tillë nuk e priste Barça..! Ja kur do të rikthehet Dembele

12 muaj më parë

Një lajm të tillë nuk e priste Barça..! Ja kur do të rikthehet Dembele

Një përzierje e lajmeve të mira dhe të këqija për Barcelonën. Lajmi i mirë është se  më në fund kanë mirëpritur yllin e tyre, Ousmane Dembélé përsëri në ekip.

Francezi  është trajnuar së bashku me shokët e tjerë të ekipit të tij këtë mëngjes dhe ekipi  shpreson se kthimi i tij në fushë nuk do të zgjasë më shumë se një muaj, transmeton ORAinfo.

Siç raporton Mundo Deportivo, francezi u trajnua së bashku me ata që nuk luanin kundër Sporting CP mbrëmë.

Produktet e Akademisë Carlen Alena, Inaki Pena, David Kostas, Oriol Busquets dhe Sergi Palencia gjithashtu trajnuan me një pjesë të ekipit të parë.

Ousmane Dembélé u bashkua me shokët e tij për pjesën e parë të trajnimit, por prania e tij në fushë është një hap i rëndësishëm drejt rimëkëmbjes së plotë të yllit të Francës.

Derisa lajmi i keq ka të bëjë me largimin e yllit të skuadrës Mascheranos i cili më shumë gjasë do të largohet në janar./ORAinfo/