Ndeshje historike për Antetokounmpon, Bucks ngushtojnë rezultatin e serisë

3 javë më parë

Ndeshje historike për Antetokounmpon, Bucks ngushtojnë rezultatin e serisë

Milwaukee Bucks ka fituar ndeshjen e tretët të serisë së finales në NBA kundër Phoenix Suns, me rezultat 120:100 duke e ngushtuar rezultatin e serisë në 1-2.

Suns me Chris Paul, Devin Booker dhe Deandre Ayton nuk mundet të ndalnin Antetokounmpon i cili hyri në histori bashkë me Shaquille O’Neal, njofton Klankosova.tv.

Ndeshja historike për grekun ishte se ai për dy ndeshje radhazi ka realizuar nga 40 pikë dhe 10 kërcime.

Ndeshja e katërt e finales luhet të enjten me fillim nga ora 03:00.