Ndërpritet ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë

2 javë më parë

Ndërpritet ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë

Është ndërprerë ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë që po luhej në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohej në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë, ndeshja është ndërprerë në minutën e 78’, pasi tifozët kanë gjuajtur gjësende të forta në fushë në drejtim të futbollistëve të Polonisë.

Ky moment ka ardhur pasi Polonia kaloi në avantazh në minutën e 77’ me golin e realizuar nga Karol Swiderski.