Mourinho e dëshiron kualifikimin në Champions

3 vite më parë

Mourinho e dëshiron kualifikimin në Champions

Mourinho e dëshiron vetëm pjesëmarrjen në Champions, dhe nuk i intereson nëse Manchester United do të përfundojë në pozitën e dytë apo të katërt.

Jose Mourinho shpreson që Manchester United ta mbajë pozitën e dytë në Premierligë, megjithëse ai nuk sheh dallim mes vendit të dytë dhe të katërt.

“Diferenca është shumë e shkurtër”, tha Mourinho. “Gjashtë pikë mes të dytit dhe të pestit, është me të vërtetë diferencë shumë e shkurtë, por gjitha katër pozitat e para të dërgojnë në Champions League, kështu që fokusi ynë është tjetër kund, kemi të tjera objektiva”, u shpreh Mourinho.

Man United po lufton për FA Cup dhe Champions League. /Gazeta Express