Moti sot në Kosovë

1 javë më parë

Moti sot në Kosovë

Në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike bashkë me temperaturat maksimale do të shënojnë ngritje të lehta.
Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.